Nowoczesne aparaty słuchowe posiadają wiele praktycznych funkcji, dzięki którym osoba niedosłysząca będzie wyraźnie słyszeć dźwięki o różnym natężeniu. Cyfrowe aparaty słuchowe można z łatwością dopasować do potrzeb danego pacjenta i skonfigurować tak, aby wzmacniały tylko wybrane pasma. A co jeszcze można zyskać, decydując się na nowoczesny aparat słuchowy?

Jak nowoczesny aparat słuchowy może odmienić Twoje życie?

Nowoczesne aparaty słuchowe są niewielkie i niemal niewidoczne, ponieważ świetnie dopasowują się do kształtu ucha. Poza tym takie urządzenia są odporne na wilgoć i kurz, przez co mogą być bezpiecznie i komfortowo używane na zewnątrz. Niektórzy pacjenci martwią się, że aparat słuchowy będzie zniekształcał dźwięk lub wytwarzał nieprzyjemny pogłos. Jednak nowoczesne aparaty są wyposażone w funkcję StereoZoom, która umożliwia znaczną poprawę rozumienia mowy, nawet w wyjątkowo głośnych pomieszczeniach. Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest funkcja mowa 360º, dzięki której aparat wykrywa kierunek mowy i pozwala na dobre słyszenie rozmówcy, bez konieczności odwracania się w jego kierunku.

Czy można połączyć aparat słuchowy ze smartfonem?

Osoby z niedosłuchem chcą, aby ich aparat słuchowy był łatwy w obsłudze i niezawodny. Dlatego nowoczesne aparaty słuchowe mają funkcję Bluetooth, za pomocą której, użytkownik może połączyć się z wybranym urządzeniem, aby wygodnie odebrać telefon lub korzystać z multimediów. Niektóre modele posiadają również dedykowaną aplikację na smartfon, która umożliwia wygodne zarządzanie ustawieniami aparatu słuchowego. Taka aplikacja pokaże użytkownikowi stopień naładowania baterii, pozwoli zmniejszyć lub zwiększyć głośność w zależności od sytuacji, a nawet może umożliwić zlokalizowanie aparatu słuchowego, gdy na przykład gdzieś się zawieruszy.

Szybkie i wygodne ładowanie

W starszych modelach użytkownicy musieli regularnie wymieniać baterię, które mogły się zużyć dosłownie w każdym momencie. Tymczasem nowoczesne aparaty słuchowe mają wbudowane akumulatory, których osoba z niedosłuchem nie musi wymieniać, a jedynie może je wygodnie naładować. Cała procedura nie zajmuje wiele czasu, a na pełnym akumulatorze urządzenie może działać nawet przez 24 h. Warto podkreślić również, że aparaty cyfrowe ładowane są na podobnej zasadzie, jak telefony komórkowe. Dlatego w sytuacji awaryjnej, można aparat słuchowy naładować przy pomocy przenośnej ładowarki. Poza tym korzystanie z akumulatorów jest rozwiązaniem ekologicznym, gdyż pozwala ograniczyć ilość odpadów, jakie powstałyby, gdyby osoba z niedosłuchem musiała regularnie utylizować baterie.

Nowoczesne aparaty słuchowe to rozwiązanie, które pozwoli znacząco podnieść komfort życia każdego pacjenta. Takie urządzenia są szczególnie polecane osobom, które pomimo niedosłuchu nie chcą rezygnować z aktywnego życia zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i towarzyskiej. Dzięki wielu innowacyjnym funkcjom korzystając z aparatu słuchowego, można wygodnie podróżować, pracować, a nawet uprawiać wybrane sporty. Ponadto obsługa cyfrowych aparatów jest niezwykle prosta, a sam aparat jest bezawaryjny i wyjątkowo trwały.