Nieinwazyjny zabieg do walki z tkanką tłuszczową oraz cellulitem, który jest dodatkowo świetnym uzupełnieniem liposukcji to karboksyterapia. Ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, dlatego jest chętnie polecany wielu klientkom.

Karboksyterapia – dlaczego jest polecana?

Karboksyterapia to zabieg, dzięki któremu możesz pozbyć się wielu defektów skórnych. Przede wszystkim skutecznie walczy z rozstępami, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. Sprawia, że skóra staje się jędrna i elastyczna, ponadto znikają z niej zmarszczki. Jest także pomocny w likwidacji problemu, jakim jest wypadanie włosów.

Karboksyterapia działa wielokierunkowo, przynosi bardzo szybkie efekty, a cena zabiegu jest atrakcyjna. Wystarczy wykonać minimum 2 zabiegi, aby zobaczyć wyraźną różnicę w wyglądzie swojej skóry. Stanowią one znakomite uzupełnienie liposukcji, a w wielu przypadkach są w stanie zapobiec drastycznym metodom chirurgicznym.

Na czym polega karboksyterapia?

Przy użyciu mikro nakłuć pod skórę lub przestrzenie śródskórne podawany jest sterylny dwutlenek węgla. Cała procedura, aby przyniosła bardzo dobre rezultaty, musi odbywać się na odpowiedniej głębokości. Istotna jest kontrola ciśnienia i wprowadzenie odpowiedniej ilości gazu do urządzenia, które następnie podaje go pod skórę. Aplikacja odbywa się przy pomocy igły oraz cewnika z gazem.

Podczas zabiegu odczuwany jest ból zbliżony do ukąszenia komara lub towarzyszący akupunkturze.

Jakie efekty przynosi karboksyterapia?

Karboksyterapia może zostać zastosowana na dowolną partię ciała, a także na twarz oraz skórę głowy. Dzięki niej można poprawić krążenie krwi, zwiększyć elastyczność skóry, wygładzić i ujędrnić ją, zniwelować nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg stanowi naturalne uzupełnienie liposukcji, w celu podtrzymania wypracowanych przez zabieg chirurgiczny efektów.

Dzięki temu, że pod skórę wprowadzany jest sterylny dwutlenek węgla, dochodzi do kompleksowego dotlenienia wybranych partii ciała, a to zwiększa mikrokrążenie krwi, usprawnia jej przepływ, a także pobudza do produkcji składniki odżywcze. Komórki odnawiają się, co powoduje redukcję obrzęków i wygładzenie skóry, której kondycja jest znacznie lepsza.

Każdy, kto walczy z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej powinien poddać się temu nieinwazyjnemu zabiegowi. Kwas węglowy uszkadza złogi tłuszczu, powodując ich szybkie usunięcie z organizmu. Proces ten wpływa na wyszczuplenie wybranych partii ciała, redukuje cellulit oraz ujędrnia ciało.

Na które partie ciała karboksyterapia działa najskuteczniej?

Trudno jest wymienić wszystkie partie ciała, na które działa karboksyterapia, ale na pewno po zabiegu liposukcji warto zastosować zabieg na problematyczne miejsca m.in. brzuch, uda i pośladki. To tutaj zwykle gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej, pojawiają się rozstępy oraz cellulit. Zabieg pomaga te problemy zniwelować, poprawia kondycję skóry i regeneruje ją. Poprawia także mikrokrążenie krwi.