Duże biura z reguły produkują ogromną ilość dokumentów, pism, wydruków komputerowych oraz różnych nośników cyfrowych. W związku z koniecznością ochrony danych wrażliwych RODO wydajne niszczenie dokumentów staje się kwestią kluczową. Oferta niszczarek jest ogromna. Począwszy od małych kompaktowych urządzeń do użytku prywatnego do wielkich niszczarek przemysłowych. Od urządzeń niszczących dokumenty papierowe do modeli tnących na drobno płyty CD, karty kredytowe czy dyskietki. Jaką zatem niszczarkę wybrać do dużego biura? Największą popularnością cieszą się niezawodne urządzenia włoskiej firmy Elcoman. Niszczarki Kobra, bo o nich mowa to klasa sama w sobie.

Niszczarki Kobra – solidne i innowacyjne

Niszczarki Kobra są niezawodne i perfekcyjnie wykonane. Co je wyróżnia ?

Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca nienaganny włoski design. To doskonale zaprojektowane urządzenia. Niszczarki Kobra są ergonomiczne, funkcjonalne i doskonale prezentują się w biurze.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to zastosowano tu wiele innowacyjnych rozwiązań:

  • monolityczne wałki tnące wykonane z jednego kawałka stali hartowanej węglowo
  • łańcuchowy system przeniesienia napędu SPPU (Super Potential Power System)
  • indukcyjny silnik przystosowany do 24-godzinnej pracy ciągłej (Turbo Power)
  • system Energy Smart, urządzenie pobiera energię jedynie podczas pracy, na stand-by pobór energii jest zerowy

Ponadto wszystkie modele niszczarek Kobra objęte są dwudziestoletnią gwarancją na noże tnące oraz dożywotnią gwarancją na system przeniesienia napędu.

Niszczarki Kobra – na co zwrócić uwagę?

Niszczarki Kobra serii +1, +2, +3 to urządzenia bardzo popularne. Zakres możliwości każdego z tych urządzeń jest nieco inny. Na co więc zwrócić uwagę ?

Moc

System Turbo Power daje dodatkowe 30% mocy. Dzięki czemu papier się nie blokuje i można niszczyć jednorazowo duże ilości dokumentów. Potężna moc silnika pozwala niszczyć nawet grube lakierowane katalogi czy pospinane zszywaczami archiwa. W sytuacji gdy ilość dokumentów przeznaczona do niszczenia jest duża przez cały czas bardzo dobrym wyborem będzie Kobra 300. Seria 300 to urządzenia o potężnej mocy (920 W). Ich wydajność to nawet 40-59 kartek A4 przy poziomie bezpieczeństwa DIN (P2). Kobra 300 niszczy praktycznie wszystko. Poza pendrivami.

Rodzaj cięcia – poziom tajności – wydajność

Te trzy parametry są ze sobą skorelowane. Im drobniej pocięty materiał, tym wyższy poziom bezpieczeństwa. Dane wrażliwe nie dostaną się w niepowołane ręce. Im grubiej pocięty materiał, tym wydajność wyższa. Niszczarka Kobra 260 tnąca dokumenty na paski o szerokości 5,8 mm ma wysoką wydajność 30 kartek A4 i niski poziom bezpieczeństwa DIN (P3). Z kolei niszczarka Kobra 310 HS-6 TS ES tnąca ścinki 0,8 x 5 mm ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa DIN (P7) i wydajność na poziomie 13 kartek A4.

Jeżeli niszczone mają być dokumenty poufne, to warto zainteresować się modelem Kobra 270 TS-AF wyposażonym w automatyczny, zamykany na klucz podajnik papieru o pojemności 170 kartek A4. To rozwiązanie ułatwia obsługę oraz dodatkowo zabezpiecza ściśle tajne dokumenty.

Materiały przeznaczone do zniszczenia

Wszystkie niszczarki Kobra wyposażone są w noże tnące odporne na zszywki i spinacze. Nie ma potrzeby usuwania metalowych elementów z dokumentów. W zależności od modelu urządzenie może niszczyć oprócz papieru również karty kredytowe, płyty CD czy dyskietki. Takim uniwersalnym modelem jest na przykład Kobra 260.

Niszczarki Kobra to urządzenia profesjonalne i zaawansowane technologicznie. Mocne i oszczędne. Objęte dożywotnia gwarancją na system napędowy oraz dwudziestoletnią na noże tnące. Oferta obejmuje urządzenia o bardzo różnym przeznaczeniu. Bez problemu można więc wybrać niszczarkę Kobra, która sprosta konkretnym wymaganiom.