W dziedzinie jakości zdjęć i grafiki wykorzystywane są obecnie nowoczesne technologie. Różne branże w tym artystyczna oraz reklamowa chętnie korzystają z takich innowacyjnych rozwiązań, ponieważ pozwalają one na osiągnięcie znacznie bardziej atrakcyjnych produktów. Aby skutecznie oddać kształt pracy oraz kolory wykorzystywane jest specjalne urządzenie a mianowicie ploter fotograficzny.

Do czego służy ploter fotograficzny?

Aby osiągnąć druk bardzo wysokiej jakości należy korzystać z urządzenia wyspecjalizowanego jakim jest ploter fotograficzny. Jego możliwości, specyfika działania powodują, że znalazł  zastosowanie w firmach fotograficznych i artystycznych, które stawiają na wysokie parametry materiału. Ploter fotograficzny służy do druku plakatów oraz ujęć artystycznych. Wiele firm produkuje plotery fotograficzne które posiadają dużą paletę kolorystyczną, ponadto wyposażone są w wysokiej jakości głowice zapewniające trwałość i dokładność wydruków, przy ograniczeniu czasu pracy i uciążliwości dla środowiska naturalnego.

Dostępna jest dużą grupa tych urządzeń a także papierów i materiałów eksploatacyjnych dzięki czemu możliwości drukowania się nieograniczone. Tutaj ważne jest dobre zestawienie tych wszystkich czynników i odpowiednie skalibrowanie monitora. Plotery fotograficzne dostępne są w różnych modelach i obsługują formaty – A0, A1, A2 oraz większe powierzchnie (1524/1626 mm). Urządzenia wyposażone są w specjalny nóż obrotowy który sprawnie przycina wydruki.

Ploter fotograficzny to profesjonalna jakość wydruku i realistyczne odwzorowanie kolorów

Wielokolorowy atrament zawarty w ploterze fotograficznym zapewnia doskonałe kolory i mocną czerń. Warto wiedzieć, że barwy wyjściowe są poprawiane przez kalibrację oraz wbudowane czujniki. To bardzo ważne funkcje doceniane przez grafików oraz fotografów, ponieważ zapewniają zgodne kolory i bez przekształceń. Plotery fotograficzne wspierają wykorzystanie fotografii w zadaniach profesjonalnych. Urządzenia powstały dla artystów, fotografów, agencji marketingowych, są również używane przed właścicieli firm, którzy pięknymi fotografiami pragną zareklamować swój biznes.

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości ploter fotograficzny?

Ploter fotograficzny zapewniający wydruk każdej grafiki zapewnia:

  • Obsługę dużych formatów dla uzyskania profesjonalnego wydruku zdjęć.
  • Dużą paletę kolorów co daje możliwość oczekiwanego odwzorowania odcieni na każdej fotografii.
  • Stabilność kolorystyki daje fotografowi pewność, że kolejny wydruk nie doprowadzi do rozkalibrowania ustawień urządzenia.

Wysoka wydajność plotera fotograficznego i zapewnienie możliwość uzyskiwania wodoodpornych wydruków to kolejna zaleta bardzo ważna w sytuacji ekspozycji zdjęcia na zewnątrz. Artyści mogą poświęcić się tworzeniu, ponieważ urządzenia wykonują niezbędne czynności techniczne, to znaczy ładowanie oraz podawanie papieru.