Impreza w hawajskim stylu kojarzy się ze słońcem, wakacjami, relaksem i radością. W takim klimacie odnajdą się zarówno dzieci, jak i dorośli. To świetny pomysł na motyw przewodni przyjęć urodzinowych, wakacyjnych imprez ze znajomymi czy kinderbali. Złoty piasek, kolorowe kwiaty, egzotyczne zapachy i ananasy od razu przywodzą na myśl ten magiczny zakątek świata, dlatego do zorganizowania imprezy w hawajskim stylu niezbędne są odpowiednie dekoracje.

Hawajskie dekoracje

Artykuły imprezowe dostępne w sklepach pozwalają na organizację imprezy w hawajskim stylu zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodzie. Na rynku dostępne są delikatne światełka w kształcie kwiatów i ananasów, które z pewnością, zwłaszcza po zmroku, wprowadzą przytulną atmosferę. Ciekawą propozycją są również tropikalne liście i sztuczne flamingi, którymi można ozdobić ściany, stoły czy wykorzystać do stworzenia niebanalnych tropikalnych dekoracji. Nie powinno się również pomijać ananasa, który nie musi służyć jedynie jako przekąska. W połączeniu z innymi owocami będzie stanowił wspaniałą ozdobę.

Organizując hawajską imprezę, nie wolno zapominać też o innych dekoracjach w tropikalnym stylu. Kwiaty hawajskie w postaci bransolet i naszyjników, będą prawdziwą atrakcją, dzięki której goście od progu poczują hawajski klimat na własnej skórze. Z kwiatów, tropikalnych liści i kolorowych wstążek można także wykonać kolorowe girlandy, dzięki którym miejsce przyjęcia może przypominać tropikalne wybrzeże. Bardziej zdeterminowani, którym zależy na naprawdę oryginalnym hawajskim klimacie mogą zaryzykować i pokusić się o rozsypanie pod stopami gości złotego piasku.

Dekoracja stołów

Ważnym elementem każdej imprezy jest z pewnością dekoracja miejsca, przy którym zaproszeni goście będą jedli, rozmawiali i popijali drinki. Na imprezie w stylu hawajskim warto postawić na obrus w soczystym tropikalnym kolorze lub z egzotycznym motywem. Niebanalną, a jednocześnie prostą dekoracją stolików mogą być po prostu rozsypane hawajskie kwiatyArtykuły imprezowe w hawajskim stylu dostępne na rynku pozwalają na stworzenie wielu ciekawych kompozycji, które nie tylko wprowadzą egzotyczną imprezę, ale naprawdę zaskoczą zaproszonych gości.

Kolejnym z elementów, który może być jednocześnie zastawą i dekoracją są talerzyki i kubeczki papierowe. W tym przypadku sprawdzą się np. talerzyki w kształcie ananasów czy egzotycznych liści. Kubeczki papierowe również powinny być w soczystych kolorach lub z tropikalnymi wzorami. Mogą królować na nich różowe flamingi, palmy i soczyste owoce.

Kolorowe jedzenie i napoje

Na każdym przyjęciu zawsze należy zadbać o estetykę podawanego jedzenia i napojów, tak, aby potrawy swoim wyglądem zachęcały do konsumpcji. W przypadku przyjęcia w hawajskim stylu sprawdzić się mogą tęczowe ciasta, tort w kształcie ananasa, kolorowe sałatki i przekąski. Do dekoracji można użyć egzotycznych liści w formie podkładek pod talerze, a małe różowe flamingi mogą znaleźć się w babeczkach i ciastach jako kolejne nawiązanie do tropikalnego klimatu.

Jeżeli na imprezie będą serwowane drinki i inne napoje, również warto je ozdobić. Najlepszym i jednocześnie najpopularniejszym elementem dekoracyjnym są zazwyczaj kolorowe parasolki do drinków. Dzięki nim goście od razu poczują się jak w egzotycznym kurorcie na wakacjach all inclusive, a każdy drink od razu będzie smakował lepiej. Słomki do napojów są kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć na żadnym przyjęciu. Oczywiście najtrafniejszym wyborem będą te z tropikalnymi motywami. Kolorowe, zakręcone lub z flamingami. Ograniczeniem niech będzie jedynie fantazja.

Organizacja przyjęcia w stylu hawajskim jest nie tylko ciekawym pomysłem na niebanalną imprezę. Dzięki ogromnej ilości tropikalnych dekoracji dostępnych na rynku dostarczy na pewno wiele frajdy podczas przygotowań. Kolorowe kwiaty, flamingi, drink z parasolką – i można zaczynać wspaniałą zabawę!