Połączenia rurowe wykorzystywane są niemal we wszystkich dziedzinach gospodarki. Połączenia takie zazwyczaj wykorzystywane są w przetwórstwie i wykorzystywane są do transportu wszelkich produktów sypkich. Na szczególną uwagę zasługuje jednak branża spożywcza, w której oprócz wysokiej jakości materiałów, użytych do produkcji, bardzo ważne jest również bezpieczeństwo pod kątem kontaktu ich z żywnością. Ze względu na konieczność spełnienia wymogów sanitarnych, wybierając systemy rurowe do swojego przedsiębiorstwa, należy postawić na sprawdzonych producentach, aby mieć pewność, że są one bezpieczne i trwałe. Na szczególną uwagę zasługują systemy rurowe Jacob, które produkowane są w Niemczech, nieprzerwalnie od 1924 roku. 

Wykorzystanie systemów rurowych Jacob w praktyce

Systemy rurowe Jacob, swoje zastosowanie znajdują głównie w przemyśle przetwórstwa spożywczego. Wykorzystywane są zarówno do transportu pneumatycznego materiałów sypkich, ale również w procesie odpylania. Systemy rurowe bardziej często swoje zastosowanie znajdują także w przemyśle chemicznym oraz do budowy instalacji niskociśnieniowych. Tego typu rozwiązania znacznie poprawiają sprawność funkcjonowania przedsiębiorstwa. Bardzo ważne jest jednak wybranie takiego systemu rurowego, który gwarantuje jego szybki montaż i demontaż, a także nie posiada dodatkowych wgłębień czy wypustów, który mogłyby powodować osadzanie się materiałów spożywczych, co w przyszłości prowadzić mogłoby do pleśnienia. Zastosowanie systemu rurowego, który w całości pochodzi od jednego producenta, zapewnia także jego szczelność oraz niezawodność. Systemy rurowe Jacob, są nie tylko przystosowane do kontaktu z żywnością, ale także odporne na działanie skrajnych temperatur. Z powodzeniem można więc przeprowadzić w nich proces dezynfekcji.

Zalety stosowania systemów rurowych Jacob

Wykorzystanie systemów rurowych w przedsiębiorstwach znacznie ułatwia proces produkcyjny. Stawiając na rozwiązania firmy Jacob, otrzymujemy dodatkowo sprawny system mocowania poszczególnych elementów ze sobą. Dzięki wykorzystaniu specjalnych wywijanych obrzeży do łączenia ze sobą kolejnych części układu, bardzo łatwy jest zarówno montaż, jak i demontaż systemów rurowych Jacob. Bardzo ważna jest również szeroka dostępność poszczególnych elementów zamiennych, co wraz z łatwym systemem montażu sprawia, że cieszy się on popularnością wśród większych, jak i mniejszych przedsiębiorstw produkcyjnych. System rurowy Jacob z roku na rok coraz bardziej się rozrasta, oferując coraz to nowsze rozwiązania, które mają na celu usprawnienie poszczególnych procesów produkcyjnych. Biorąc pod uwagę wykorzystanie elementów rurowych tej firmy, zamontowanie nowoczesnych rozwiązań, nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Wybór tych konkretnych rozwiązań jest także korzystny ze względu na cenę. Mimo zastosowania wysokiej jakości materiałów do produkcji, takich jak stał węglowa czy stal nierdzewna, nadal są one konkurencyjne cenowo.