Jeśli częścią Twojej pracy zawodowej są zagraniczne delegacje, lubisz podróżować i odkrywać nieznane zakątki z pewnością jesteś przygotowany na wiele ewentualności. Czy jednak odpowiednio dbasz o swój telefon? Czy Twoja polisa ubezpieczeniowa obejmuje wydarzenia mające miejsce poza granicami kraju?

Smartfon naszym przewodnikiem

Smartfon w podróży świetnie zastępuje przewodnika, mapę i tłumacza. Pełni funkcję aparatu fotograficznego, pomaga odnaleźć cel podróży, jest źródłem danych, umożliwia kontakt z najbliższymi. Dzięki niemu mamy dostęp do aplikacji biur podróży, linii lotniczych oraz wielu innych, z których korzystają turyści. W razie potrzeby smartfon pomoże też wezwać pomoc. To wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu czujemy się bezpiecznie.

Uwaga na niebezpieczeństwa

Podczas wyjazdów zabieramy go wszędzie: na spacery po odwiedzanych miastach, plażę i basen, górskie wędrówki, rejs żaglówką czy spotkania biznesowe. To czas, gdy korzystamy z niego bardzo intensywnie. Nasze urządzenie narażone jest wówczas na wiele więcej niebezpieczeństw, niż podczas codziennego użytkowania. Kradzież, zalanie, uszkodzenia spowodowane upadkiem, to tylko niektóre zdarzenia, które mogą spotkać nasz smartfon. Nawet jeśli wykupiliśmy ubezpieczenie, sprawdźmy, czy chroni nas ono skutecznie.

Ubezpieczenie smartfona – czy wybrałeś właściwie?

Przygotowując się do zagranicznej podróży dokładnie planujemy nasz wyjazd. Rezerwujemy loty i noclegi, dokonujemy niezbędnych opłat. Zwykle pamiętamy też o wykupie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Warto przy tej okazji pamiętać również o ubezpieczeniu naszego smartfona.

Oferta ubezpieczeń dla smartfonów jest dzisiaj bardzo szeroka. Decydując się na wykup tego typu polisy należy najpierw sprawdzić, jaki zakres ochrony proponuje ubezpieczyciel, jaka jest łączna kwota ubezpieczenia oraz jakie są wyjątki od odpowiedzialności firmy ubezpieczającej nasz smartfon. Warto upewnić się, że zakres ochrony obejmuje nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale także spowodowane np. zalaniem i pożarem. Ważne jest także ubezpieczenie telefonu od kradzieży, zwłaszcza gdy wybieramy się w niebezpieczne rejony świata. Przed wyjazdem na wakacje koniecznie należy też sprawdzić, czy zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia poza granicami kraju. Tu warto również dopytać, czy nie ma jakichś wykluczeń. Jedne towarzystwa ograniczają listę krajów do tych należących do UE, inne nie wprowadzają tego typu podziałów. Zapytajmy również o kwestie związane z realizacją usługi. Najczęściej będziemy musieli poinformować ubezpieczyciela o zdarzeniu bezpośrednio po fakcie, a sama naprawa zostanie przeprowadzona dopiero wtedy, gdy wrócimy do kraju. Warto mieć to na uwadze.

Smartfony są dziś stałymi towarzyszami naszych zagranicznych podróży. Ubezpieczenie telefonu pozwoli nam poczuć się pewniej i bezpieczniej po opuszczeniu kraju.