Szukasz dobrej firmy sprzątającej? Dowiedz się, jak często powinieneś z niej korzystać. Wyjaśniamy, które pomieszczenia powinny być najczęściej lub najrzadziej czyszczone przez usługi sprzątające.

Czystość, porządek i higiena w biurze wpływają na jakość pracy pracowników, a także opinię klientów i wspólników firmy. Wygląd miejsca pracy to również jego wizytówka, która ma ogromne znaczenie dla osób z zewnątrz chętnych na współpracę. Dlatego skorzystanie z usług firmy sprzątającej to inwestycja w pełne zadowolenie klientów oraz produktywność i satysfakcję pracowników. Podawca, który chce osiągnąć sukces, musi zadbać o każdy szczegół swojej działalności. Nawet ten dotyczący usług sprzątających w biurze. Specjaliści perfekcyjnie przeprowadzą gruntowe sprzątanie tak często, jak tylko jest to konieczne.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli zastanawiasz się, jak często należy przeprowadzać gruntowe sprzątanie w biurze, zwróć uwagę na trzy aspekty: powierzchnię biura w m2, ilość pomieszczeń oraz liczbę pracowników. Przed wynajęciem profesjonalnej firmy sprzątającej zlicz ilość okien w budynku, liczbę toalet, użyte materiały wykończeniowe oraz materiały, z których wykonane są na przykład wykładziny w biurze. Przeprowadź także przegląd stanu obiektu. Firma sprzątająca powinna znać całą jego charakterystykę, aby móc zaopatrzyć się w takie narzędzia i środki czystości, które pozwolą jej perfekcyjnie wykonać swoją pracę.

Firma sprzątająca – co powinno być czyszczone codziennie? 

Toalety pracownicze to jedne z tych pomieszczeń, które powinny być codziennie i dokładnie czyszczone przez usługi sprzątające. Jest to ważne ze względów higienicznych i zdrowotnych. Drobnoustroje czy patogeny mogą powodować poważne schorzenia i przyczyniać się do chorób. Firma sprzątająca powinna również pamiętać o codziennej dostawie mydła, ręczników papierowych oraz papieru toaletowego. Kolejnym pomieszczeniem, do którego ekipa sprzątająca powinna zaglądać najczęściej, jest kuchnia. To właśnie w tym miejscu pracownicy przygotowują swoje posiłki, parzą kawę i udają się na wypoczynek. Pamiętaj, że zarówno łazienka, jak i kuchnia mają bezpośredni wpływ na komfort psychiczny twoich podwładnych. Dlatego tak ważne jest, aby usługi sprzątające zapewniły w nich doskonały ład i porządek. Nie zapomnij również o podłodze w biurze. Jeśli pogoda za oknem wymaga częstszego czyszczenia, powinieneś zwrócić na to uwagę i zlecić firmie sprzątającej codzienne jej sprzątanie.

Jakie pomieszczenia mogą być czyszczone rzadziej? 

Raz lub dwa razy w tygodniu możesz oczyszczać parking, podjazd czy ogródek znajdujący się przy budynku. Mowa o na przykład opróżnianiu koszy, popielniczek czy zgarnianiu liści (w porze jesiennej firma sprzątająca musi robić to częściej). Rzadziej można również czyścić sprzęt postawiony na blatach czy biurkach współpracowników.

Firma sprzątająca – podsumowanie 

W niniejszym artykule wyjaśniliśmy krok po kroku, które części obiektu powinny być czyszczone najczęściej lub najrzadziej. Zwróć na to uwagę przy nawiązywaniu współpracy z firmą sprzątającą. Wskaż również takie obiekty, które są bardziej wymagające. Usługi sprzątające zajmują się również myciem okien czy gruntowym odkażaniem kuchni i łazienek. Jednak takie czynności można zlecać nieco rzadziej, bo nawet raz lub dwa razy do roku.