Nowoczesne przestrzenie komercyjnie, niezależnie od rozmiaru, wymagają odpowiedniego wyposażenia. Dotyczy to zarówno sfery praktycznej, jak również estetycznej. Spójne wnętrza przekładają się na odczucia klienta. Schludny, profesjonalny, nowoczesny wygląd, komfort i wygoda, kolorystyka to elementy, które są bodźcami dla zmysłów. Nawet jeśli nie są odbierane świadomie, rejestruje je podświadomość, która przejawia się w odczuciach, czy impresjach, jakie wywołuje na danej osobie wystrój miejsca.

Prostota i stonowane rozwiązania

Przestrzeń komercyjna powinna być stonowana, a jednocześnie minimalistyczne rozwiązania przekładają się na ład w jej wnętrzu. Trzeba pamiętać, iż klienci mają różne gusta, dlatego stworzenie przestrzeni ukierunkowanej na konkretny styl nie będzie posiadać cech uniwersalnych. Jeśli ktoś samodzielnie planuje urządzić biuro, powinien również skupić się na prostocie. Akcesoria pełniące funkcję ozdobną powinny stanowić tylko dodatkowy akcent. Biuro to przestrzeń robocza, strefa reprezentacyjna firmy. Najważniejsze są profesjonalizm i urządzenia pozwalające na efektywne prowadzenie firmy.

Wygodna sfera dla klientów

Jeśli biuro jest często odwiedzany, a niektórzy z klientów muszą poczekać na wizytę, ważne jest zaplanowanie przestrzeni, w której wygodnie mogą poczekać na swoją kolej. Świetnie sprawdzą się ciemne, skórzane kanapy, które wyglądają nowoczesne. Warto zadbać również o stolik. Przeszklone, stalowe meble doskonale pasują do wnętrza biura, niezależnie, czy utrzymane jest w tonacji jasnej, czy ciemniejszej. Drugim elementem jest recepcja. Jeśli sekretarka posiada swoje stanowisko pracy, powinno być reprezentatywne od strony lady. Ważny jest także porządek na stanowisku pracy. W przypadku biur nie ma potrzeby dodatkowej dekoracji tego typu miejsc. Powinno być utrzymane w neutralnej tonacji, z ewentualnym logo firmy.

Komfort pracy pracowników

Urządzanie biura to również rozplanowanie poszczególnych stanowisk pracy. Ważne jest, aby poszczególne urządzenia biurowe były ogólnodostępne. Dotyczy to przede wszystkim kserokopiarek, czy niszczarki. Jeśli w biurze będzie znajdować się większa liczba personelu, trzeba wyznaczyć także miejsca do pracy grupowej oraz pomieszczenia indywidualne. Podstawowe elementy, które powinny się tam znaleźć to oczywiste biurko, wygodne, ergonomiczne krzesło biurowe, artykuły biurowe codziennego użytku, jak zszywacze, koszulki, segregatory. W zależności od pełnionej funkcji warto także rozważyć zakup szafek lub regałów. Jeśli planowane są odprawy i szkolenia, a przestrzeń na to pozwala, warto zadbać o salę konferencyjną. Jej podstawowe wyposażenie to oczywiście krzesła dla uczestników spotkań oraz projektor, który pozwala na wyświetlanie prezentacji.

Pomieszczenie socjalne

Standardowy, dzienny wymiar pracy wymaga stworzenia przestrzeni socjalnej, w której pracownicy mogą spędzić przerwę obiadową. Ważne jest, aby znalazły się w niej takie urządzenia jak lodówka, mikrofalówka, czajnik elektryczny, czy ekspres do kawy. To również miejsce, w którym odpowiedzialny za przywitanie gości personel może przygotować dla klientów kawę lub herbatę. W przestrzeni ogólnej, czyli w holu warto zakupić dystrybutor wody. Odpowiednio urządzona przestrzeń biurowa powinna łączyć w sobie cechy estetyczne, ale i pragmatyczne.