Wydawać by się mogło, że medycyna estetyczna to dziedzina, którą zdominowały kobiety – zarówno jako osoby wykonujące, jak i konsumentki, jednak nic bardziej mylnego. W dobie XXI wieku, kiedy dbanie o swój wygląd (a co za tym idzie i o samopoczucie) przestało kojarzyć się tylko z kobietami, mężczyźni również zaczęli korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Skąd ta zmiana

Zabiegi medycyny estetycznej głównie kojarzone są z powiększaniem ust i wypełniaczami. Na szczęście dzięki specjalistom  z wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiednim wykształceniem te skojarzenia odchodzą do lamusa. Zabiegi w końcu zaczęły być postrzegane jako podkreślanie piękna, maskowanie niedoskonałości oraz jako sposób na powstrzymanie procesów starzenia.  Dlatego też coraz więcej mężczyzn pojawia się w klinikach, a medycyna estetyczna dla mężczyzn zyskuje coraz większą popularność. Co skłoniło Panów do korzystania z tych zabiegów? To samo co Panie: chcą dobrze wyglądać, czuć się atrakcyjniej i poprawić swoja samoocenę.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn wbrew pozorom niczym nie różnią się od tych dla kobiet – różnice dostrzeżemy w preferencjach. Panowie korzystają z zabiegów mniej inwazyjnych, takich, które dają szybki efekt, ale jednocześnie delikatny i mało widoczny.

Zabiegi dla Panów

Warto zaznaczyć, że istnieją pewne różnice w technice wykonywania zabiegów u panów, które wynikają z innej budowy anatomicznej (główne różnice to budowa szczeki, łuku brwiowego czy żuchwy). W przypadku mężczyzn, którzy chcą dopiero zacząć swoja przygodę z medycyną estetyczną, warto rozważyć ostrożne kroki, jak na przykład peelingi chemiczne. Do zabiegów, które będą miały delikatniejsze działanie należą również skin booster, czyli wprowadzanie kwasu hialuronowego pod skórę – ten zabieg szczególnie polecany jest na skórę twarzy, szyję, dekolt i dłonie.

Jeżeli mężczyźni decydują się na bardziej inwazyjne zabiegi, warto rozważyć na przykład soft lifting. Jest to zabieg, który w mało inwazyjny sposób modeluje skórę pozbawioną elastyny i kolagenu. Efekt jest nadal naturalny i delikatny.

Borykający się z rozstępami albo bliznami często wybierają zabieg laserem frakcyjnym CO2. Dzięki tej nowoczesnej technologii mającej zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale i w dermatologii można skutecznie zregenerować skórę, wygładzić zmarszczki i rozstępy. Dodatkowo skutecznie radzi sobie z bliznami potrądzikowymi.

Mężczyźni w gabinecie kosmetycznym mogą także zadbać o swoją sylwetkę – to szybki i wygodny sposób zwłaszcza dla zapracowanych panów, którzy nie mogą w pełni oddać się ćwiczeniom, a także świetne uzupełnienie treningów czy diety. Uznaniem cieszą się m.in. zabiegi modelowania sylwetki  na urządzeniach Endrmologia LPG Alliance i Exilis Elite BTL.

Obecność mężczyzn gabinetach medycyny estetycznej nikogo już nie dziwi. Mężczyzna dwudziestego pierwszego wieku to przede wszystkim zadbany mężczyzna, który troszczy się o swoją prezencję i dobre samopoczucie, korzystając z możliwości nowoczesnej kosmetologii.

źródło: dknstudio.pl – kosmetologia i medycyna estetyczna