Bieżący rok w sferze rozrywkowej wydaje się być bardzo obiecujący. Głównie za sprawą branży gier komputerowych, których tegoroczne tytuły potrafią zawrócić graczom w głowach. Dotychczasowe premiery pozwoliły zapomnieć niektórym o zimowej aurze. Gracze zwrócili uwagę głównie na takie pozycje, jak długo oczekiwany Hitman 3, drugą część Little Nightmares czy polskie The Medium. Pozostałe trochę przemknęły bez echa. Czy marzec ma szansę odwrócić ten trend? Przyjrzyjmy się najnowszym grom na PC mającym szansę na dłużej zagościć na „twardzielu”.

Stronghold: Warlords

9 marca premierę na PC miała następna odsłona strategii ekonomicznej z cyklu Twierdza, o tytule Władcy wojny. Tym razem przeniesiemy się na starożytny i wczesnośredniowieczny Daleki Wschód. Twierdzę będziemy mogli wznosić w ówczesnych Chinach, Japonii czy Mongolii… zadaniem gracza jest to, co do tej pory, czyli rozbudowywanie tytułowej twierdzy, otaczaniem jej budynkami, wzmocnieniami, rekrutację wojska i odparcie ataku lub pokonanie nieprzyjaciela. Ta nowość na PC powinna przypaść do gustu nie tylko miłośnikom cyklu.

Lust From Beyond

Lust from Beyond to kontynuacja wydanego dwa lata wcześniej Lust for Darkness. Przygodowy, dość mroczny tzw. survival horror jest polską produkcją. Główny bohater nie może opędzić się od złowrogich wizji. W końcu intryguje go ich zagadkowość, więc podejmuje się rozwikłania. Zaprowadzi go to do pewnej sekty, która umożliwi przejście do innego wymiaru. Gra ze względu na motywy seksualne przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Ciekawostką jest, że twórcy inspirowali się światami namalowanymi przez Beksińskiego, istotami z rysunków Gigera i książek Lovecrafta. Gra ukazała się 11 marca.

Mundaun

I kolejny survival horror pt. Mundaun, którego premiera przypadła na 16 marca. W przeciwieństwie do poprzedniczki, mamy tu do czynienia z elementami logicznymi. Główny bohater po latach wraca do alpejskiej wioski, w której niegdyś zginął jego dziadek. Podejmując sprawę, nie przypuszcza, że okolicę nawiedzają siły nieczyste czyhające na jego życie. Od tej pory rozwiązywanie zagadki będzie utrudnione przez przymus przetrwania, a rozmowy z mieszkańcami przenikną się z unikaniem alpejskich demonów.

Mr. Prepper

18 marca ukaże się gra Mr. Prepper. Do czego przygotowuje się główny bohater? Do atomowej apokalipsy. Fabuła z przymrużeniem oka na wcale mało śmieszne tematy. Mr Prepper żyje w państwie totalitarnym, więc musi stale zachowywać czujność. Dodatkowo powinien gromadzić zapasy, tworzyć sieć kryjówek, a gdy wszystko dobrze pójdzie, przejąć inicjatywę, by samodzielnie pokierować losami ludzkości. Brzmi ciekawie? Zabrzmi bardziej, gdy się okaże, że to polska produkcja.

It Takes Two

Na koniec marca (26.03) szykuje się kolejna ciekawa premiera. Ukaże się nietypowa gra platformowa It Takes Two wymagająca współpracy dwóch graczy. W przypadku gier strategicznych, strzelanek rozgrywka multiplayer to norma, ale platformówka dla dwóch osób? Tutaj bez działania w grupie nigdzie nie zajdziemy. Szalony pomysł, zakręcona fabuła, elementy baśniowe – to sprawi, że It Takes Two może być dobrym antidotum dla zamkniętego w domu przez lockdown rodzeństwa.