Masz dość ciągłego golenia nóg? Podrażnień, świądu i wrastających włosków w okolicach intymnych? A może nieustannych stanów zapalnych i ranek pod pachami spowodowanych maszynką? Jeżeli chcesz cieszyć się gładka i delikatną skórą bez podrażnień, koniecznie dowiedz się, czym jest laser Vectus i dlaczego warto postawić na zabiegi z jego udziałem!

Gładka skóra bez podrażnień i nieprzyjemnego swędzenia, pieczenia czy zadrapań, to marzenie niejednej z nas. Niestety, tradycyjne metody nie zawsze przynoszą zadowalające efekty.  Maszynka często pozostawia po sobie wspomniane podrażnienia, kremy do depilacji mogą uczulać, natomiast wosk czy plastry wymagają wyhodowania odpowiedniej długości włosa. Na ten czas jest się skazanym na zakrywanie nóg, pach czy innych rejonów ciała, co w przypadku wysokich temperatur jest dość uciążliwe. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje przełomowy i niezwykle skuteczny zabieg laserowego usuwania owłosienia. Czym jednak Vectus różni się od zwykłej epilacji? Czy warto wykonać zabieg z jego użyciem?

Laser Vectus – co to takiego?

Vectus to laser diodowy, którego system został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda, a bezpieczeństwo oraz efektywność potwierdza certyfikat FDA (Food and Drug Administration). Dokument dowodzi, że dany lek lub urządzenie spełnia rygorystyczne normy z zakresu bezpieczeństwa. Co więcej, laser Vectus został wyposażony w jeden z najinteligentniejszych czytników melaniny na świecie – Skintel. Dodajmy, że melanina to barwnik, który występuje w skórze, włosach czy tęczówce oka i odpowiada za odcień karnacji, kolor włosa i oczu.

Skintel indywidualne i z niezwykłą precyzją rozpoznaje poziom melaniny, grubość i gęstość włosa, a także określa fototyp skóry, czyli wszystkie czynniki, które są niezbędne do pozbycia się niechcianego owłosienia przez laser. Do tej pory klasyczne urządzenia do epilacji trzeba było skalibrować samodzielnie, co wiązało się ze sporym marginesem błędu. Ten negatywnie oddziaływał na jakość przeprowadzanego zabiegu. Wcześniej nawet doświadczony specjalista bez odpowiedniego sprzętu miał problem z określeniem poziomu i ilości barwnika zawartego we włosie. Laser Vectus kalibruje się indywidualnie i tym samym pozwala na maksymalnie efektywne działanie, którego rezultatem jest gładka skóra bez podrażnień, zaczerwienień czy uciążliwych krostek.

Jak działa laser Vectus?

Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu specjalnej głowicy lasera Vectus. Przykłada się ją do miejsc, w których pacjent chce się pozbyć niechcianego owłosienia, a następnie emituje pulsacyjną wiązkę światła o długości 810 nm, która wnika na 2 mm w głąb skóry. Dzięki temu skondensowana fala może z całą mocą uderzyć w cebulkę włosa, doprowadzić do jej podgrzania i trwałego uszkodzenia. Efekt? Gładka skóra bez niedoskonałości i podrażnień. Warto też wiedzieć, że laser wychwytuje i działa jedynie na melaninę zawartą we włosie i nie uszkadza ani nie podrażnia tkanek sąsiednich.

Laser Vectus w Radomiu i Warszawie

Laser Vectus w Warszawie i Radomiu dostępny jest jedynie w renomowanych klinikach. Nie każdy gabinet może sobie pozwolić na wysokiej jakości sprzęt, dlatego przed zabiegiem warto się upewnić, że epilacja zostanie przeprowadzona właśnie przez Vectus.