Piękny i zdrowy uśmiech to wizytówka jego właściciela. Jednak z biegiem czasu pomimo zachowanej higieny, zęby mogą ulegać naturalnej degradacji. Picie kawy czy herbaty lub obecność kwasów owocowych w diecie powoduje ciemnienie szkliwa i przebarwienia. Codzienne zbyt mocne szczotkowanie może uszkodzić powierzchnię zęba i dziąsła, otwierając drogę do infekcji bakteryjnych i ubytków. Chcąc jednak zachować piękny uśmiech w dobrym stanie, możemy sięgnąć po zdobycze najnowszych technologii stomatologicznych, do jakich należy zastosowanie koron cyfrowych.

Naturalność w cenie

Korony cyfrowe wykonywane są na podstawie komputerowego trójwymiarowego skanu uzębienia, dzięki czemu oddają naturalny wygląd zębów. Nie ma potrzeby zastosowania gipsowych wycisków, które mogą być nieprzyjemne dla niektórych pacjentów. Korony wytwarzane są następnie poprzez sterowany komputerowo proces szlifowania zapewniający najwyższą dokładność wykonania. Do korony cyfrowej nie stosuje się metalowej podbudowy, ponieważ sama korona jest idealnie dopasowana do prawdziwego zęba. Dzięki temu nie ma konieczności zastosowania nienaturalnie wyglądającej osłony na podbudowę. Korona cyfrowa oddaje kształt zęba, a użyte materiały dopasowane są do koloru szkliwa. Zapewnia to naturalny wygląd korony, nieróżniący się niczym od reszty uzębienia.

Korony cyfrowe mogą być również zastosowane na pełne łuki zębowe. Pozwoli nam to cieszyć się pięknym olśniewającym uśmiechem zaprojektowanym zgodnie z obecnym kształtem zębów. Dzięki doskonałej jakości materiałom oraz cyfrowej obróbce korony te oddają naturalne cechy zębów takie jak kolor i transparentność. Ostateczny efekt zaprojektowany jest w najdrobniejszych szczegółach, żadnego elementu nie pozostawia się przypadkowi. Technologia ta pozwala na zaplanowanie tego, jak ma wyglądać nasz uśmiech po zabiegu, aby umożliwić dokładny projekt dopasowany do indywidualnych upodobań.

Inwestycja na lata

Komputerowe wykonanie korony cyfrowej pozwala na doskonałą szczelność zapobiegającą wnikaniu bakterii pod materiał. Korony te umieszczone przy brzegu dziąsłowym zabezpieczają tkankę przed infekcjami i urazami mechanicznymi. Materiały stosowane w zabiegu wykonywane są na bazie tlenku cyrkonu, przez co cechują się bardzo wysoką odpornością na ścieranie zapewniającą trwałość korony na długie lata. Nie powodują również uczuleń ani podrażnień, ponieważ należą do kategorii materiałów biozgodnych.

Korzyści z zabiegu są długotrwałe. Materiały nie ścierają się tak szybko jak w przypadku tradycyjnych koron, dzięki czemu efektem zabiegu możemy cieszyć się dużo dłużej, czasem nawet do końca życia. Ze względu na trwałość, koszty zabiegu ponosimy tylko raz, a wizyty przygotowawcze zredukowane są do minimum. Dobrze dopasowane korony dają złudzenie zrośnięcia z zębem, przez co ich obecność jest niezauważalna dla osób postronnych. Korony cyfrowe przewyższają wręcz naturalne szkliwo, ponieważ nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Są też odporne na przebarwienia i dzięki swojej szczelności zapewniają zwiększoną ochronę przed infekcjami niż w przypadku tradycyjnych koron. Korony umożliwiają naprawę ubytków i odtworzenie naturalnych funkcji oraz wyglądu zębów. Kolor koron cyfrowych możemy dobrać indywidualnie, co pozwala uzyskać śnieżnobiały uśmiech.

Technologia komputerowa wkracza w nasze życie, podnosząc jakość usług także w gabinetach dentystycznych. Korzystajmy z tych możliwości, zwiększając standard naszego życia i komfort codziennego funkcjonowania również na tak podstawowym poziomie, jakim jest piękny uśmiech.