Zabiegi medycyny estety tycznej cieszą się dużym zainteresowaniem. Najczęściej korzystają z ich walorów kobiety, ale gabinety kosmetologiczne coraz częściej odwiedzają również panowie. Wśród popularnych zabiegów pozwalających na poprawę wyglądu skóry twarzy na uwagę zasługuje między innymi mezoterapia.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia to podobno jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez celebrytki, aktorki czy modelki. W szybki sposób za jego sprawą można poprawić wygląd skóry, a także uzyskać efekt odmłodzenia i zminimalizowania widoczności zmarszczek. Zabieg polecany jest dla osób w każdym wieku – z powodzeniem można go stosować profilaktycznie, nie tylko celem poprawy wyglądu cery. Warto pamiętać, że zabiegi te należy wykonywać jedynie w profesjonalnych gabinetach i pod okiem wykształconego personelu – liczy się bowiem nie tylko technika wykonania zabiegu, ale przede wszystkim dbałość o sterylność.

W trakcie mezoterapii do skóry wprowadza się preparat, dopasowany do potrzeb cery danej osoby. Najczęściej wykorzystuje się preparaty zawierające między innymi kwas hialuronowy, koenzym Q10, kolagen czy witaminę C. Dzięki temu można uzyskać efekty odmłodzenia, poprawy sprężystości i nawilżenia skóry twarzy i dekoltu.

Zabiegi mezoterapii igłowej i mikroigłowej są stosunkowo bezpieczne oraz nie posiadają licznych przeciwwskazań. Polegają one na wykonaniu serii kontrolowanych iniekcji za pomocą urządzenia, jakim jest dermapen bądź mezoroller. Wariant mezoterapii, który nie polega na przerwaniu ciągłości skóry to tak zwana mezoterapia bezigłowa. Wykonywana jest ona z pomocą urządzenia, które emituje prąd o wysokiej częstotliwości – warto jednak pamiętać, że jest to metoda o niższej efektywności (substancje czynne nie są wprowadzane do tkanek skórnych tak głęboko, jak w przypadku nakłuć).

Efekty zabiegów mezoterapii

Zabiegi mezoterapii igłowej lub bezigłowej warto jest przeprowadzać regularnie, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Niezwykłym walorem zabiegu jest jednak fakt, że już po pierwszym zastosowaniu widać pierwsze efekty. Skóra w szybki sposób poprawia swoje napięcie i elastyczność, zmarszczki czy przebarwienia stają się zdecydowanie mniej widoczne. Dzięki dostarczonym do skóry składnikom odżywczym cera staje się zdecydowanie bardziej nawilżona oraz pobudzona do regeneracji.

Warto pamiętać, że skóra po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przez kilkanaście godzin po nakłuciach może utrzymywać się zaczerwienie skóry, a nawet lekki obrzęk. Warto więc zadbać o unikanie słońca, dymu papierosowego czy innych czynników (również stosowania podrażniających kosmetyków), które mogłyby negatywnie wpływać na proces gojenia się skóry oraz regeneracji naskórka.